00,00 €

Použite nájazdové svietidlá okolo Vášho domu

Najčastejšie vo verejných priestranstvách, v parkoch sa stretnete s nájazdovými svietidlami zabudovanými do zeme. Majú viaceré praktické výhody: šetrí miesto, predídete možných úrazov, je to zábezpeka voči vandalom nakoľko bočné nástenné svietidlá neraz sa stanú terčom vandalizmu. Toto riešenie nemusí byť typické len pre verejné osvetlenie, môžete ich mať aj doma okolo domu, zabudované do chodníkov či do trávi cestou až ku záhradnému domčeku.

Neváhajte využiť túto metódu na vlastnom nádvorí a v záhrade. Nájazdové svietidlá môžu byť použité aj na vjazdovej ceste ,či chodníka. Takže Vám zjednoduší nočnú prevádzku, orientáciu vo dvore. Okrem toho, v trávniku uložené nájazdové svietidlá Vám výborne posvietia  stromy, kríky a iné rastliny, dosiahnete dekoratívne osvetlenú nočnú záhradu, oči si môžete pokochať na tej nočnej kráse. Zdola osvetlený dekoratívny plot alebo múr tiež dobre ukáže, využite toto všestranné osvetlenie okolo domu, neoľutujete!

Ako sme uviedli tieto nájazdové svietidlá majú mnohé výhody. Znamená to praktické riešenie, priestorovo  úsporné a výrazne uľahčuje kosenie trávi.  Popritom sú estetické, pretože rozptyľujú svetlo zdola nahor.

Ako si vhodne vybrať to správne nájazdové osvetlenie?

-          Ak potrebujete osvetlenie do betónu zabudované -chodníky, nájazdové cesty-  tak navrhujeme  použiť menej výkonné LED svetelné zdroje, ktoré sú navyše úsporné a majú dlhšiu životnosť.

-          Ak potrebujete  záhradnú vegetáciu osvetliť alebo oplotenie, tak navrhujeme používať jasnejšie halogénové žiarovky.

Čo je dôležité!

Pri výbere nájazdového osvetlenia potrebné je vziať do úvahy, že tieto elektrické zariadenia budú používané vonku,  to znamená že budú vystavené poveternostným vplyvom! Takže vybrať  si musíte svietidlo s minimálnym krytím IP67 alebo vyšším krytím.

Ak už máte presný plán presne stanovené , kde chcete vytvoriť osvetlenie, môžete začať inštaláciou. Odbornú inštaláciu si žiadajte od elektrikára! Zvyčajne zápustné svietidlá sa upevňujú do chodníkov v škatuli, ktorá je zabetónovaná a pod ňou musíte vytvoriť vrstvu štrku. Vrstva štrku je nevyhnutná pre budúce odvodnenie. V dôsledku nesprávnej inštalácie, sa svietidlá ľahko poškodia, vtedy stratíte záruku poskytovanú výrobcom.  Toto riešenie nepoužívajte v prípade nízko položených oblastiach, kde voda stojí po výdatnom daždi.

Rábalux novinka Tacoma 8714

 


Prezrite si našu ponuku nájazdových svietidiel a zvoľte si toto vynikajúce a praktické osvetlenie okolo Vášho domu!