00,00 €

LED alebo nie LED?

V dnešnej dobe veľa počujeme o úspore energie a o ochrane životného prostredia. To prináša aj vývoj technológie. Samozrejme to znamená, že to platí aj pre technológiu osvetlenia, LED osvetlenie je technológiou súčasnosti aj budúcnosti. Čo je vlastne LED?

V skutočnosti je to dióda, ktorá vyžaruje svetlo. Jej efektívnosť je vyššia od bežnej žiarovky. Z 1 W môžete dostať až 100 lúmenov. Životnosť je extrémne dlhá, od 20 000 do 50 000 hodín a vydrží 15 000 vypnutí-zapnutí. Životnosť svetelného zdroja LED závisí od typu a kvality použitej LED, kvality elektroniky, odvodu tepla a kvality výrobku. Jednou z výhod LED osvetlenia je, že v porovnaní s kompaktnými úspornými žiarovkami sa LED žiarovka neprehrieva. Rozsvietia sa s maximálnym jasom.

LED panely sú považované za novinku. Panely sú veľmi tenké LED svietidlá, ktoré sú k dispozícii aj prisadené aj zapustené verzie. Okrúhle alebo štvorcové panely moderné svietidlá, ktoré môžu byť použité v domácnostiach, v kanceláriách, v obchodov, reštauráciách hoci aj v nemocniciach.

LED panely sú energeticky úsporné svietidlá, ktoré poskytujú svetlo pomocou LED čipu, ktoré je umiestnené vo svietidle. Opálové difúzory zabezpečia plynulé LED osvetlenie. Ľahko nahradia staré neónové osvetlenia.

Prisadené LED panely možno ľahko namontovať na bočné steny alebo na strop. Vstavané panely sú vhodné najmä na strop, do sadrokartónu, je to perfektným riešením pre úsporu energie.

Kvalitné LED panely rôznych veľkostí, tvarov, farieb a intenzity svetla môžete nájsť na našej web stránke.

Zavolajte alebo napíšte nám Náš personál ochotne pomôže zákazníkom orientovať sa vo svete LED svietidiel.

Starlux - kde svetlo šťastne svieti!