00,00 €

Fasádne svietidlá

 

Fasádne svietidlá môžu ozdobiť dom s čerstvo dokončenou fasádou, alebo vylepšiť vzhľad tej aktuálnej fasády domu. Pri výbere externých fasádnych svietidiel je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť ich funkčnosť a využitie na vašej fasáde domu.

 

Fasádne svietidlá a ich funkčnosť

Okrem estetiky, musí byť hlavnou prioritou funkčnosť exteriérového fasádneho svietidla. Pri výbere je dôležitý dizajn, aby vonkajší priestor domu bol kvalitne a spoľahlivo osvetlený.

Fasádne svietidlá, v závislosti od typu, môžu byť multifunkčné a líšia sa princípom fungovania. Umiestňujú sa na steny a strechy domov a rozlišujeme pozemné a závesné.

 

Fasádne svietidlá a ich štýl

Vstavané svietidlá sa dajú zabudovať do fasády, takže sú nenápadné a dokonale dotvárajú celkovú atmosféru exteriéru. Sú to vonkajšie svietidlá na osvetlenie priestoru pred fasádou, majú vyššiu odolnosť proti vode, vlhkosti a prachu. Zabudované svietidlá sa líšia rôznym prevedením prstencov. Môžu mať tiež rôzne farby, tvary a materiál zhotovenia.

Farba svietidla by mala byť v súlade s fasádou, na ktorú chceme svietidlo umiestniť. Súčasnými farebnými trendami svietidiel sú zemité farby, hlavne odtiene hnedej a antracitovo čierna. Tie ladia s moderným výberom fasády, pri ktorom ľudia siahajú väčšinou po jednoduchých farbách, ako je biela, krémová, šedá, všetky odtiene hnedej. Dokonca sa skvele hodia aj k prírodným materiálom, ako sú kamenné obklady.