00,00 €

Vstavané svietidlá: Čím sú iné od bežných?


 

Vstavané svietidlá sú akousi odnožou klasických nástenných alebo stropných svietidiel, s tým rozdielom, že nezaberajú žiadne dodatočné miesto. Jednoducho sa zabudujú do vopred pripraveného výrezu v stene alebo v strope a ich väčšia časť je tak zabudovaná priamo v ňom. Do priestoru teda nevytŕčajú, nezaberajú žiadne miesto navyše a tým pádom vám ušetria centimetre, ktoré budete môcť využiť inak.

 

V čom sa odlišujú vstavané svietidlá v našej ponuke?

 

Podobne ako pri klasických bodových svietidlách sú aj tie zabudované odlíšené rôznym prevedením prstencov. Mení sa farba, tvar, ale aj materiál, z ktorého sú vyrobené. V našej ponuke pritom v drvivej väčšine prípadov nájdete iba LED vstavané svietidlá. Vďaka tomu budete môcť ušetriť kopu peňazí, mať doma prirodzené svetlo a zároveň vám tieto žiarovky aj dlho vydržia.

 

Aké dizajny zabudovaných svietidiel dnes „fičia“?

 

Dnešku kraľujú najmä rôzne chrómové dizajnové vstavané svietidlá, ktoré vynikajú okrúhlym alebo hranatým prstencom. Niekoľko modelov z našej ponuky na eLampy.sk ponúkajú dokonca natáčacie žiarovky. Ak by ste teda potrebovali napríklad osvetliť vaše obrazy alebo iné umelecké diela, je otázkou pár sekúnd natočiť osvetlenie na vhodnú stranu.

 

Je na inštaláciu vstavaných svietidiel potrebná stavebná úprava?

Tieto typy svietidiel je ideálne montovať do domácnosti alebo do firmy v prípade, kedy stavbu finišujete. Vhodné je napr. v rámci sadrokartónového podhľadu rovno vyhotoviť diery v rozmere, v akom budú vaše svietidlá, aby ste si neskôr ušetrili prácu navyše. Poďakuje sa vám za to určite celá rodina alebo osadenstvo vašej firmy.