00,00 €

Osvetlime správne našu obývačku! Jeden dobrý návrh od Searchlight

Osvetlime správne našu obývačku! Jeden dobrý návrh od Searchlight

 

Osvetlenie obývačky je pre nás veľmi dôležité, veď táto miestnosť je epicentrom nášho domova, tu vítame hostí, kamarátov, členov rodiny. Preto je dôležité klásť dôraz na osvetlenie tejto miestnosti, aby sme vytvorili tú správnu atmosféru nášho domova.

Pri návrhu interiéru musíme dbať o to, kam uložíme nábytok, často sedacia súprava sa dostane na stred v miestnosti, v tomto prípade vieme uložiť stojanové svietidlá do rohov , ktorými zaistíme správne osvetlenie kútov. Pri plánovaní je dôležitý fakt, kam umiestniť zásuvky.

 Dobré riešenie je uložiť stolnú lampu na komodu za gaučom. Keď chceme dosiahnuť príjemnú náladu teplého domova, vyberme si solídnu stolnú lampu. S čím dokážeme dosiahnuť skvelé svetelné efekty.

http://www.elampy.sk/vyhladavanie?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=eu7935bc&submit_search

 

V prípade, že sme naplánovali umiestniť sedaciu súpravu ku stene, vtedy dobrým nápadom je namontovať nástennú lampu, ktorá nám dodá viac svetla. Toto svietidlo zabezpečí dostatočné svetlo z hora. Rátajme aj  s parametrami sedačky, aby sme vedeli z obidvoch strán správne umiestniť svietidlá. Symetria je príjemná aj z estetického hľadiska. Optimálna výška na prichytenie svietidla je 130cm.

http://www.elampy.sk/vyhladavanie?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=2032-2AB&submit_search

 

Vytvorenie príjemného svetelného efektu

Vytvorením  vzrušujúceho  efektu  v obývacej izbe, je osvedčená metóda  konkrétne osvetliť danú časť, či predmet v miestnosti. Osvetliť – vyzdvihnúť predmety v miestnosti vieme s pomocou spot svietidlami alebo s bodovými svietidlami, s tým dokážeme zvýrazniť napríklad hrany krbu, dekoračné predmety či rastliny . Pozor! Priame osvetlenie monitoru, televízora môže byť chybné, dosiahnete tým opačný efekt, teda nerobme to!

http://www.elampy.sk/vyhladavanie?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=7491&submit_search

 

Užitočné rady

Pri tvorení a plánovaní svietidiel v obývacej izbe, majme pre očami štýl a farbu nábytku.

Radšej použime menej väčších svietidiel, než veľa menších.

Keď nemáme možnosť  namontovať  zabudované svietidlá do stropu, tak pripojme do zásuvky stojanové lampy. Aj takýmto spôsobom sa dá dosiahnuť ten správny efekt.

http://www.elampy.sk/vyhladavanie?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=eu9969ss&submit_search

Veľmi dobrým riešením môže byť aj použitie regulovateľného svetelného  zdroja, s touto metódou dosiahneme harmonické osvetlenie v miestnosti. Pozor, úsporné a LED  žiarovky nie sú regulovateľné. Ale sú už  LED žiarovky, ktoré z  technického hľadiska znášajú regulovateľnosť. V opačnom prípade  životnosť týchto svetelných zdrojov klesne.