00,00 €

LED bodové svietidlá: aké majú výhody?

Bodové svietidlá boli už od nepamäti veľmi obľúbenou súčasťou nielen domácností, ale aj firiem. Dokážu vytvoriť unikátnu atmosféru v každom interiéri, a to najmä vďaka svojej nenápadnosti. Postupom času, ako legislatíva začala vyžadovať zníženie energetickej náročnosti, nadišla tzv. doba ledková. J Prispôsobili sa aj bodové svietidlá, čím vznikli LED bodové svietidlá.

 

Aké majú výhody LED bodové svietidlá oproti klasickým?

 

Výhody sú v tomto prípade rovnaké ako v prípade bežných LED svietidiel. LED bodové svietidlá vám vydržia omnoho dlhšie než konvenčné svietidlá. Majú aj niekoľkonásobne nižšiu spotrebu energií, čo vám pomáha minimalizovať náklady domácnosti alebo firmy. Okrem toho ponúkajú širokú škálu farby svetla, čím si dokážete fantasticky dotvoriť atmosféru interiéru.

 

Okrem toho je ich výhodou aj priame svetlo. Vďaka koncentrácii svietidla v jednom bode (od toho aj názov „bodové“) dokážu príjemne osvetliť celý interiér alebo iba jeho časť.

 

Prečo si vybrať LED bodové svietidlá?

 

Bodové svietidlá sú nenápadné a v budovách majú široké možnosti využitia. Dokážu krásne nasvetliť napríklad umenie na stenách, ale hodia sa aj do priestorov s obmedzenou výškou stropov alebo tam, kde by jednoducho bežné visiace svietidlá zavadzali. Jedinou nevýhodou bodových svietidiel je tak o niečo ťažšia výmena žiarovky. Pri LED bodových svietidlách to však nebudete potrebovať robiť často.

 

Aké druhy LED bodových svietidiel poznáme?

 

V ponuke e-shopu eLampy.sk sú dva druhy LED bodových svietidiel, a to LED bodové svietidlá zapustené do sadrokartónu a jednoducho na strop. Tých zapustených sa týka to, čo sme písali vyššie – sú nenápadné a nezaberajú takmer žiadne miesto. Stropné bodové LED svietidlá sú zase o niečo výraznejšie, stále však ponúkajú výhody bodových svietidiel, a to je priamy lúč. Nech si vyberiete akékoľvek, určite budete spokojní.