00,00 €

Kúpeľňové svietidlá Eglo: podľa čoho vyberať?

Kúpeľňa patrí k miestnostiam, kde je silné svetlo vyžadované – dávame sa tam totiž do poriadku predtým, než vyjdeme z domu. J Kúpeľňa je zároveň miestnosť, v ktorej musia kúpeľňové svietidlá odolať nástrahám vlhkosti a pary, ktorá vzniká zo všadeprítomnej vody. Štýl a dizajn svietidiel závisí aj od toho, akým dizajnovým jazykom je vaša kúpeľňa spracovaná.

 

Aké by malo byť kúpeľňové svietidlo?

 

Svietidlá do kúpeľne by mali v prvom rade mať rozumné rozmery. Kúpeľne totiž nebývajú zrovna miestnosti, ktoré by oplývali miestom navyše. Veľmi obľúbené sú nástenné svietidlá, ktoré sa zvyknú umiestňovať napríklad nad zrkadlo. Používajú sa v súčinnosti s klasickými stropnými svietidlami, pričom vytvoria dostatočné svetlo v celej kúpeľni.

 

Vyskúšajte bodové svietidlá do kúpeľne

 

Do kúpeľne sa fantasticky hodia napríklad aj bodové svietidlá, ktoré nezaberajú veľa miesta a vďaka LED technológii ani zbytočne neprehrievajú priestor. Značka Eglo ich ponúka v rôznych tvaroch, či už hranaté alebo okrúhle. Výber je len a len na vás a na vašom štýle. Vyskúšať by ste však mohli aj klasicky ladené stropné svietidlo, ktoré dodá vášmu priestoru dostatok svetla a vyzerá reprezentatívne.

 

Všetko je o veľkosti

 

Ak patrí vaša kúpeľňa k väčším, môžete siahnuť aj po väčších svietidlách, ktoré tak dokážu vytvoriť o niečo zaujímavejšiu atmosféru. Treba však rátať s tým, že ak máte nižšie stropy, dlhšie visiace svietidlo vám môže v rámci manipulácie v priestore narobiť aj problémy. Práve preto si treba dobre zvážiť, ako veľké svietidlo vaša kúpeľňa „znesie“.

 

Vaša kúpeľňa môže aj vďaka takému jednoduchému spôsobu veľmi výrazne ožiť a môžete si z nej spraviť krásne miesto na život. Stačí dobre vyberať, čo v rámci ponuky značky Eglo nie je jednoduché, pretože je naozaj široká. J