00,00 €

Ako máme vybrať správne LED osvetlenie?

V živote človeka svetlo je dôležitým fakto. romČlovek strávi väčšinu časť svojho života vo svetle. Preto svetlo je nevyhnutné pre existenciu ľudstva. Lekárska veda taktiež podotýka, že svetlo má pozitívny vplyv na človeka, na jeho pocit šťastia a na dobrú náladu. Samozrejme prirodzené svetlo nič nedokáže nahradiť. Ale vieme zabezpečiť príjemné osvetlenie Vášho domova pomocou LED žiaroviek, úsporných žiaroviek a klasických žiaroviek.

Je dostatočne , harmonicky osvetlený Váš domov? Nie je príliš silno, resp. slabo osvetlené?

Nie je isté, že Vám na tieto otázky podáme dostačujúcu odpoveď , ale poskytneme Vám zopár dobrých rád.

Naša firma STARLUX s.r.o. sa zaoberá s osvetlením od roku 2001. Nazbierali sme skúsenosti počas týchto rokov, a všimli sme si , že viacerí nemajú jasno ako správne využiť výhodne svetelné zdroje domova. Dá sa to vytvoriť  veľmi sofistickým spôsobom, ktorým dosiahnete zarážajúci, luxusný, modernejší efekt. To všetko je možné dosiahnuť veľmi jednoducho. Napríklad s výberom celkom jednoduchej stolovej lampy, vieme vytvoriť očarujúcu zmenu. Lampy , ktorá bude umiestnená na správnom mieste či v obývačke, či v kancelárii. Stojanová lampa tiež dokáže vytvoriť úžasné svetlo domova. No nesmieme zabudnúť, že nesprávne zvolený svetelný zdroj všetko môže pokaziť.

Zrejme aj pre Vás je známe, že keď vkročíte do slabo osvetlenej miestnosti, začnete zaostriť svoj zrak. Je to nepríjemné! A je to dôsledkom nedostačujúceho osvetlenia. A v tomto sme Vám na pomoci.

Poradíme Vám vybrať si vhodný svetelný zdroj.

Každá obytná miestnosť má individuálne požiadavky osvetlenia. Iné osvetlenie je vhodné  do kuchyne, iné do obývačky či do kúpeľne. Môžete využiť dva  typy osvetlenia.

Priame alebo nepriame osvetlenie. K jednému hlavnému zdroju treba rátať aj s jedným doplňujúcim zdrojom (napr. bočné nástenné svietidlo). Ak na to nemáme možnosť, je tu alternatíva v podobe stolnej lampy alebo stojacej lampy. Pri výbere osvetlenia je dôležité mať na pamäti, kam chcete uložiť tú lampu, za aký účel bude slúžiť, ako často bude svietiť.

Je dôležité mať pred očami aj to, aká je energetická spotreba žiaroviek, ktoré si pri kúpe zvolíte.

Existujú klasické, úsporné a LED žiarovky. Energetická spotreba LED žiaroviek je bezpodmienečne nižšia. Popritom je zaujímavé, že účinok klasickej žiarovky je najbližšie podobná prirodzenému slnečnému svetlu, čo LED žiarovka nedokáže splniť. Vzhľadom na to, že LED žiarovky nie sú najlacnejšie, ale sú kvalitné a sú schopné dožičiť Vášmu interiéru úžasné svetelné efekty, majú širokú škálu odtieňov. Sú veľmi populárne v kúpeľni, v kuchyni či pri osvetlení políc v nábytku.

Vyžaduje veľkú opatrnosť pri výbere, preto neváhajte a navštívte naše predajne STARLUX. Radi Vám poradíme , obslúžime. Kliknite na náš portál elampy.sk